inform.zp.ua

Підсумки дня в Запорізькій області

Фото: Національний заповідник "Хортиця"

Яким було 30 липня 2026 року для Запоріжжя та Запорізької області. Inform.zp.ua зібрав головні новини за сьогодні.

Колишній міністр оборони України Михайло Федоров заявив, що на Запорізькому напрямку російська армія активно використовує іноземців, зокрема вихідців з Африки.

У соцмережах поширюють фейкову інформацію, нібито в Запоріжжі військовослужбовець 225-го окремого штурмового полку двічі вдарив ножем побратима через 500 гривень. Насправді жодних підтверджень причетності фігурантів до Сил оборони немає.

Сьогодні вранці, 30 липня, російський безпілотник атакував територію біля супермаркету «АТБ» на в’їзді до Південного мікрорайону Запоріжжя.

Жителі Запоріжжя, які накопичили кошти за програмою «Національний кешбек», можуть використати їх до 31 липня включно. Після цього терміну гроші, які залишаться на картці, використати не вдасться.

Жителі Запоріжжя зможуть зручніше подорожувати до Німеччини. З 1 серпня почне курсувати новий міжнародний нічний поїзд Перемишль – Франкфурт-на-Майні.

У Дніпровському районі Запоріжжя незаконно зрубали дерева. Збитки перевищили 3,6 тисяч гривень. На порушника склали адмінпротокол за статею 153 КУпАП.

У Запоріжжі вулицю Північнокільцеву офіційно перейменували на вулицю Володимира Самсона. У військовослужбовця залишилися дружина та донька. Він похований у Запорізькій області.

Сьогодні, 30 липня, росіяни атакували за допомогою БпЛА один з районів Запоріжжя. Внаслідок обстрілу є постраждалі.

Окупанти почали роздавати українську землю учасникам «СВО» на ТОТ Запорізької області. За даними Центру національного спротиву, окупаційна влада вже формує перелік ділянок і черги на їх отримання. 

На Бабурці привели до ладу модульне укриття в парку Героїв Національної гвардії України після нашого розголосу. У червні Inform.zp.ua повідомляв, що споруда перебуває у занедбаному стані: всередині було сміття, стіни розмальовані графіті, а укриття фактично перетворилося на місце для ночівлі.

Жителі частини Космічного району Запоріжжя й надалі тимчасово залишатимуться без електроенергії через ремонт пошкодженого російськими обстрілами енергооб’єкта. Роботи планують завершити на початку наступного тижня.

Після повідомлень про недопуск людей до укриттів у Києві під час нічної атаки секретарка Запорізької міської ради Регіна Харченко заявила, що всі міські укриття мають бути відкритими цілодобово.

У Запоріжжі поки не планують запроваджувати графіки відключень світла. Водночас у Міненерго попереджають, що вже наступного тижня через аномальну спеку навантаження на енергосистему суттєво зросте.

Сили оборони України завдали удару по полігону «Приморський Посад» на тимчасово окупованій території Запорізької області. Масштаби втрат росіян наразі уточнюють.


📢 Inform.zp.ua створює спільноту тих, кому не байдуже Запоріжжя. Ми щодня працюємо, щоб ви першими дізнавалися важливі новини та знали правду про події в регіоні. Якщо вам важлива наша робота — долучайтеся до монобази та підтримуйте редакцію за посиланням ❤️


Exit mobile version