У тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області на центральній площі, біля арки — однієї з візитівок міста, окупаційна влада встановила бюст радянському диктаторові Йосипу Сталіну.
Про це повідомляють російські пропагандистські ресурси.
Автори пам’ятника називають Сталіна «натхненником перемоги радянського народу над німецько-фашистськими загарбниками».
Разом з тим, Сталін є символом комуністичного терору, який забрав мільйони життів. Серед злочинів комуністичного режиму — Голодомор 1932–1933 років, масові штучні голоди 1921–1923 та 1946–1947 років, депортації, політичні репресії, функціонування системи ГУЛАГу. У 1932–1933 роках тоталітарний режим вчинив в Україні геноцид, спрямований на знищення української нації як такої.
В Україні вже кілька років триває процес декомунізації — переосмислення спадщини СРСР і вилучення з публічного простору символів комуністичної ідеології. 9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон України № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки».
Цей закон є частиною так званого «декомунізаційного пакету», ініційованого Українським інститутом національної пам’яті. Всі відповідні закони були підписані Президентом 15 травня 2015 року та набули чинності 21 травня того ж року.
Нагадаємо, 19 вересня Верховна рада України перейменувала понад 300 населених пунктів. Щоправда, змогла зробити це не з першої спроби. Як триває декомунізація та деколонізація України та чому важливо не зупинятися навіть під час повномасштабної війни, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.
📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням 👈