Ювелірні прикраси вимагають дбайливого ставлення, правильного догляду та акуратного зберігання. Тільки при дотриманні цих трьох умов можна домогтися того, щоб проста срібна каблучка завжди блищала, як нова. Якщо ж ставитися до виробів недбало, через деякий час навіть дорогі платинові сережки з діамантами можуть стати схожими на дешеву біжутерію. У цій статті ми розповімо, як доглядати за ювелірними прикрасами, щоб надовго зберегти їх бездоганний зовнішній вигляд.
Срібні вироби
Якщо каблучка, сережки або ланцюжок зі срібла потребують чищення, протріть їх ватним диском або м’якою тканиною, змоченою у звичайному спирті. Якщо срібні прикраси сильно потемніли, покладіть їх на пів години в склянку теплої води з чайною ложкою нашатирного спирту. Альтернатива — мильний розчин, але чекати доведеться годину. Потім промокніть та відполіруйте срібло замшевою тканиною. Ця порада є актуальною для догляду за всіма срібними прикрасами. Наприклад, можна так чистити легендарні браслети для дівчат від Pandora зі стерлінгового срібла.
Золоті вироби
У домашніх умовах на допомогу прийде окріп із сіллю в пропорції три столові ложки на склянку. Витримувати в такому розчині каблучки, ланцюжки та кулони із золота слід кілька годин. Можна навіть залишити на ніч. Потім необхідно промити прикраси простою водою та висушити.
Напівдорогоцінне каміння
Усі камені мають певну міцність за шкалою Моосу. Що цифра більша, то твердіший мінерал, і навпаки. Відповідно, за твердим камінням потрібно доглядати дещо інакше, ніж за м’яким.
У першому випадку можна протирати самоцвіти:
- теплою водою з нашатирним спиртом у співвідношенні 1:4;
- водою з невеликою кількістю мила, шампуню або засоби для миття посуду;
- м’якою зубною щіткою.
М’які камені можна очищати тільки фланелевими серветками, не докладаючи великих зусиль, щоб не подряпати і зіпсувати кристали.
Дорогоцінні мінерали
Діаманти можна промивати у теплій воді з нашатирним спиртом або милом. Сапфіри, рубіни та смарагди краще віддавати для чищення ювеліру.
Що стосується перлів, то за цим природним мінералом слід стежити особливо уважно, аби не пошкодити перламутровий шар. Фахівці радять періодично протирати перлини замшевою тканиною. Коли ж потрібно більш серйозне чищення, можна використовувати мильну піну. Мило бажано брати дитяче. У жодному разі не можна використовувати для чищення перлів абразиви та оцет. Також на перламутровий шар погано впливають парфумерія, косметичні засоби та сигаретний дим.
Всі без винятку ювелірні прикраси рекомендується зберігати у темному сухому місці. Бажано розділяти вироби з різних металів, а також тримати окремо ланцюжки, сережки та каблучки, оскільки вони можуть дряпатися одне об одного.