Главная » События » Культура » Один день з історії Запоріжжя: відкриття першої лінії тролейбуса

Один день з історії Запоріжжя: відкриття першої лінії тролейбуса

Ганна Черкаська — запорізька краєзнавиця та дослідниця — продовжує розповідати про історію нашого краю. Журналістка поділилася подіями, що відбувались 21 грудня. Зокрема, розповіла про запуск перших тролейбусів.

21 грудня 1751видано царський указ про розгляд питання щодо заселення Півдня Російської імперії (і нинішньої Запорізької області) сербськими військовими переселенцями (так звана Новосербія).

Тієї ж дати, але у 1801 році, в містечку Іллінці на Київщині народився  Тимко (Хома) Падурра, поет, бандурист, автор пісні «Гей, соколи!». Його пісні «Козак» і «Лірник» поклав на музику Микола Лисенко. Очолював школу кобзарів і лірників. У 1828-му Томаш Падура з лірою за рік обійшов пішки Україну: від оселі до оселі, відвідав усі козацькі січі, побував на Хортиці, закликав звоювати «байстрючий плід могол».

21 грудня 1949 роцу у Запоріжжі, до 70-ліття з дня народження Сталіна, урочисто відкрили першу лінію тролейбуса.

Читайте также: Запорожский судья стал членом Высшего совета правосудия

Джерело фото: uahistory.com
Джерело фото: uahistory.com

Почалося дійство мітингом. Після цього весь склад тролейбусного парку (шість комфортабельних машин МТБ-82) рушили маршрутом № 1. Магістраль довжиною в 6,3 км зв`язала Шосте селище (бульвар Б.Хмельницького) з головною конторою “Запоріжсталі”. Маршрут мав три зупинки: з них дві конечні – “Проспект Сталіна”, Прохідна “Запоріжсталі”; та одна на вимогу – “Діагональна”.

Вартість проїзду однієї зупинки коштувала 20 копійок, а повний квиток – 40 копійок. Пізніше біля кабіни водія вивісили таблиці вартості проїзду від 10 до 90 копійок. Здали, промітингували, відзвітували і все.

Читайте также: В Шевченковском районе приостановят движение общественного автотранспорта

А 25 грудня розпочався регулярний рух 20-хвилинного маршруту. На лінії працювало 6 тролейбусів, парк розташовувався в ангарі біля зупинки “Запоріжсталь” (зберігся до цього часу). Від Б. Хмельницького через пр. Сталіна йшов до головної прохідної “Запоріжсталі”. Пів квитка до Діагональної (зуп. На вимогу).