Головна » Общество » Нові можливості для запоріжців: львівський університет запрошує до безкоштовних проектів

Нові можливості для запоріжців: львівський університет запрошує до безкоштовних проектів

Новини Запоріжжя

Львівський Український Католицький Університет відомий своїми проектами не тільки в Україні, а і за межами нашої держави. Яка участь запорізької молоді в цих проектах та як до них долучитися? На ці питання в інтерв’ю Inform.zp.ua розповів Ярослав Кіт – науковий працівник Інституту релігії та суспільства Українського Католицького Університету.

Можу констатувати, що замало мешканців запорізького регіону приймають участь в наших проектах. Але мушу відзначити добру динаміку і учасники, які таки приїжджають із Запоріжжя, вражають своєю ерудованістю, знаннями, відкритістю. Останній приклад: одна з учасниць, яка приїхала з цього регіону, перемогла і отримала кришталеву сову на нашому конкурсі «Що?Де?Коли?». І перемогла серед усіх інших регіонів України – це вже про щось говорить. Мушу теж сказати, що в вашому та сусідніх регіонах є брак інформації про проекти, які відбуваються в нашому університеті, в інших університетах Західної України. І ми пробуємо зламати цю кригу браку інформації.

В Запоріжжі Ярослав Кіт зустрівся зі студентами та викладачами Запорізького Національного Університету та докладніше розповів про нові можливості для запорізької молоді.

Студенти можуть приймати участь в щорічній міжнародній молодіжній конференції Інституту релігії і суспільства Українського католицького університету. Інформація з’являється в грудні на нашому сайті. Конференція відбуватиметься в наступному році в березні. Є можливість поїхати на конференцію, мешкати у Львові, харчуватися, виступити і отримати поради з приводу своєї наукової доповіді і публікації після того, як студент напише цей текст протягом кількох місяців після конференції.

Тематика таких робіт – широка. На конференцію запрошують студентів таких напрямків як соціологія, психологія, мовознавство, літературознавство, історія, релігієзнавство, культурологія, журналістика.

Другий проект УКУ – це Міжнародний молодіжний семінар «Ковчег», який відбувається щороку в липні, – анонсує Ярослав Кіт.

Проект унікальний тим, що представники 4-х громад України: поляки, українці, євреї і кримські татари протягом тижня, мешкаючи в одному із монастирів Львівщини, отримують зустрічі із цікавими особистостями, мистецькі акції, долають міжкультурні бар’єри, різні стереотипи і мають поїздку закордон. Це теж безкоштовно. Масштабний проекти триває вже 15 років, і він досить цікавий.

Ярослав Кіт також запросив мешканців Запоріжжя та області до літньої школи «Соціальної думки митрополита Андрія Шептицького». За його словами, це проект, що єднає представників різних регіонів і має більш широку аудиторію: від 18 до 40 років. До літньої школи запрошуються представники абсолютно усіх сфер діяльності: вчителі, журналісти, інженери і інші фахи.

Зауважу: назва стосується митрополита Шептицького, але це міжрелігійний проект. Маємо учасників-представників православної церкви, іудеїв, протестантів, мусульман. У цій школі протягом тижня спілкуємося про видатну особистість митрополита Андрія Шептицького, про його досвід і про те, чого можна навчитися сьогодні з цього досвіду. Як будувати рідну хату, як формувати здорове громадянське суспільство на основі цінностей, які можуть об’єднати не тільки християн в Україні. Надаємо перевагу мешканцям південних і східних регіонів України, тому що їм довше їхати до Львова, їм складніше прийняти рішення поїхати в Галичину і через це ми цей шанс намагаємось давати більше представникам східних і південних регіонів.

Науковий працівник Інституту релігії та суспільства Українського Католицького Університету Ярослав Кіт просить слідкувати за інформацією на сайті.