Борг міського бюджету Запоріжжя за останній рік виріс на півмільярда гривень

В Запоріжжі відбулась прес-конференція, в ході якої Віталій Тишечко, кандидат на пост міського голови Запоріжжя від політичної партії «Слуга Народу», заявив про критичне зростання заборгованості міста.

Місцевий борг на кінець 2019 року складався з внутрішнього запозичення в сумі 1 млрд 26 млн гривень. Місцевий борг бюджету міста станом на 31 грудня 2020 року буде сягати 1 млрд 477 млн гривень.

«Тобто за рік борг міського бюджету зріс майже на півмільярда гривень. Це половина від загального бюджету Запоріжжя на цей рік. А з огляду на динаміку зростання заборгованості, в майбутньому місто буде працювати тільки на повернення боргів. До початку каденції В. В. Буряка бюджет міста був профіцитним і залишок на рахунках становив понад 400 млн грн», – пояснив Тишечко.

У зв’язку з цим був розпочатий збір підписів мешканців міста для подання колективного цивільного позову до міського голови Запоріжжя та інших посадових осіб Запоріжжя щодо відшкодування матеріальних збитків.

«Муніципальні кредити потрібні, коли місцевому бюджету не вистачає власного ресурсу на розвиток певних, критичних соціально-економічних програм. Але у Запоріжжя цей ресурс є. Є величезний потенціал, який не реалізований тільки з однієї причини – це корупція в органах місцевої влади та неефективні управлінські рішення. Що стосується кредитів, то, згідно з графіком, основні виплати за ним почнуться з листопада цього року», – зазначив кандидат в депутати міськради від політичної партії «Слуга Народу», Олексій Гіренко, який також брав участь у прес-конференції.

Наразі існують 2 кредити на загальну суму 600 млн гривень, які місто має погасити до кінця 2024 року, за відсотковою ставкою 19,5% річних.

Також є 2 кредити на суму 500 млн гривень, які повертатимуться до 2025 року за відсотковою ставкою 17,5% річних, і одне запозичення на 15,3 млн євро, що складає більше ніж 500 млн грн, які потрібно повернути до 2041 року.

На думку Олексія Гіренко, за 5 років чинна влада втягнула Запоріжжя в борги, повертати які доведеться наступні 20 років.

Інший учасник заходу Влад Погорєлов звернув увагу на один з найпроблемніших «активів» міста – Міжнародний аеропорт «Запоріжжя». За словами кандидата в депутати міськради від політичної партії «Слуга Народу», саме в цей об’єкт в тому числі команда чинного мера вкладала гроші, взяті в кредит.

«Гроші, які потім успішно «зникали», неефективно витрачалися. Тільки за останні 3 роки порушено 4 кримінальні справи за роботою КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя», – сказав він.

Зафіксовані факти привласнення і розтрати коштів; зловживання службовим становищем; привласнення і розтрата в особливо великих розмірах; несанкціоноване знищення або блокування інформації; а також видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.

Крім того, через ухилення від сплати податків КП було оштрафовано податковою службою на загальну суму 3,5 млн грн.

Також фіксуються постійні порушення при проведенні закупівель. Вартість робіт часто завищена на десятки і навіть сотні мільйонів гривень. Було завищено вартість будівництва терміналу – на 427 тис. грн.

Крім цього, аеропорт провів повторне виконання робіт з капітального ремонту аеродромного покриття. Це призвело до збитків бюджету Запоріжжя на суму 20 млн грн.

За словами Ірини Кулєш, кандидата в депутати міської ради від політичної партії «Слуга Народу», ревізія фінансово-господарської діяльності КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» за останні три роки виявила ряд порушень. В ході ревізії керівництво КП надавало системний опір, а саме: не надавалися документи або надавалася свідомо неправдива інформація.

«Як і міська влада в цілому, керівництво КП зловживає кредитами. Виплати за боргами вже на межі того, щоб перевищити прибуток аеропорту. З огляду на те, що доходи аеропорту падають другий рік поспіль і не виконується фінансовий план, така діяльність – прямий шлях до банкрутства», – зазначила Ірина Кулєш.

У 2019 чистий дохід аеропорту становив 104 млн грн (82% від плану). Тільки у першому кварталі 2020 чистий дохід Міжнародного аеропорту Запоріжжя – 24 млн грн (71% від плану). А виплати за кредитним договором становитимуть по курсу НБУ на сьогодні 113 млн грн на рік.

За словами Ірини Кулєш, де аеропорт братиме ці гроші — невідомо. Також, КП досі не сплатило відсотки за використання кредитних грошей в розмірі майже 2,3 млн грн. Варто зазначити, забезпеченням за цим кредитом виступає майно КП «Міський футбольний клуб «Металург», а саме «Славутич Арена».

«Ми підготували заяву, щодо порушення чинного законодавства чинним міським головою Запоріжжя Буряком Володимиром Вікторовичем. Громада міста подає колективний цивільний позов до міського голови Запоріжжя та інших посадових осіб Запоріжжя щодо відшкодування матеріальних збитків, які нанесені нашому місту шляхом прийняття ними неефективних управлінських рішень. Одночасно готується заява про злочин посадових осіб міста до правоохоронних органів», – оголосив наприкінці заходу Віталій Тишечко.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: