Главная » Общество » Здоровье » Чи можна вакцинувати дітей і дорослих під час пандемії COVID- 19
Чи можна вакцинувати дітей і дорослих під час пандемії COVID- 19

Чи можна вакцинувати дітей і дорослих під час пандемії COVID- 19

Вакцинуватися під час пандемії COVID-19 не лише можна, а й потрібно. Призупинення вакцинації загрожує спалахами інших інфекційних хвороб. ВООЗ та Центри з контролю за захворюваннями США (CDC) не рекомендують скасовувати щеплення під час COVID-19.

Про це інформує лікар-методист вищої категорії  КЗ «Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради», акушер- гінеколог вищої категорії Людмила Косюк.

Що зроблено медичними заклади для безпечного вакцинування: -повністю розділені потоки пацієнтів, щоб ті, хто приходить на вакцинацію, не перетиналися з хворими (різний час, різні дні, окремий вхід до медичного закладу, окреме місце очікування, окрема будівля – залежно від закладу); -проводиться вакцинація за індивідуальним записом; -поєднується вакцинація з іншими медичними процедурами, щоб обмежити кількість часу, який ті, хто вакцинується, проводять у медичному закладі; -розміщені засоби для дезінфекції рук та створені можливості помити руки для відвідувачів на вході до закладу; – медичних працівників у пунктах щеплення забезпечено необхідними засобами індивідуального захисту;  пацієнтів попереджують, що з такими симптомами, як кашель, температура, нежить, краще дзвонити і обговорювати подальші дії по телефону, ніж приходити і тим більше – чекати в черзі.

 Що потрібно знати про вакцинацію: вакцинуватися можна у державному або приватному закладі охорони здоров’я,  де повністю розділено потоки пацієнтів: у будівлі є різні входи для хворих і здорових; для вакцинації виділяють окремий час чи «День здорової дитини». Рішення про те, як найкращим чином отримати щеплення, потрібно приймати разом з сімейним лікарем. У контексті COVID-19 треба врахувати, наскільки зручно і реалістично буде дістатися місця вакцинації та як мінімізувати або повністю виключити можливі контакти з людьми. Важливо, щоб дитину на вакцинацію не супроводжували люди з груп ризику: 60+, з хронічними захворюваннями, для яких можливий контакт з COVID-19 може бути небезпечним. У жодному разі не можна відкладати екстрену вакцинацію/постконтактну профілактику, наприклад, від гепатиту В, сказу чи правця. Застосування багатокомпонентних вакцин зменшує кількість ін’єкцій і візитів до поліклінік.

Перед вакцинацією та для відвідування навчальних закладів  проводяться медичні огляди. Перед навчальним роком профілактичні огляди проводяться для дітей, які йдуть до першого класу, для всіх інших школярів вони проводяться раз на рік. Це профілактичне відвідування лікаря прив’язується, плюс мінус два тижні, до дня народження дитини. Відповідальність за проходження покладається на батьків, які можуть зв’язатися з сімейним лікарем і визначити час для проведення огляду .

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и станьте частью событий нашего города: https://t.me/informzp1