Заява: Укрзалізниця спотворює інформацію про залізничні борги Запоріжжя

20,7 млн грн за минулий рік, 5,3 млн грн за січень-березень 2020 року – про такий залізничний борг місцевого самоврядування Запорізької області за пільгове перевезення пасажирів пише офіційний сайт АТ “Укрзалізниця”.

Але, “Укрзалізниця” має сама забезпечити пільгове перевезення громадян і не перекладати відповідальність на місцеве самоврядування, – наголошує Асоціація міст України.

19 травня на офіційному сайті АТ “Укрзалізниця” розміщена публікація, у якій йдеться, що нібито органи місцевого самоврядування заборгували за пільгове перевезення громадян. Посилаючись на законодавство, автор вказує, що збитки від перевезення пільговиків у приміському сполученні повинні відшкодовуватися за рахунок місцевих бюджетів.

АМУ наголошує: Укрзалізниця у цій публікаціїї спотворює інформацію щодо норми чинного законодавства. Адже, у ст. 9 Закону України «Про залізничний транспорт», сказано:

Для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях, у тому числі приміських, можуть передбачатися пільгові тарифи. Збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг.

АМУ підкреслює: для окремих категорій громадян пільги на проїзд встановлюються Законами України, а не рішеннями органів місцевого самоврядування. Відповідно, ці пільги мають відшкодовуватися за рахунок коштів Державного бюджету.

Окрім того, Акціонерне товариство «Укрзалізниця» перебуває у 100% власності держави, і виконання законів України, зокрема забезпечення пільгового проїзду, для нього є обов’язковим.

Асоціація міст України закликає Укрзалізницю забезпечити пільгове перевезення громадян, які мають таке право відповідно до закону.

Нагадаю, місцеві бюджети під час всеукраїнського карантину переживають серйозне навантаження. 

Автор Інна Бахтіна


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: