В Запоріжжі до 3 млн грн зросли комунальні борги

Карантин суттєво позначився на фінансовому забезпечені мешканців Запоріжжя. В першу чергу це вже відчула сфера ЖКХ: люди перестали сплачувати комуналку. Комунальні борги населення зросли до 3 млн гривень.  

Міські чиновники вважають, що проблема не тільки в скороченні доходів городян. Багато хто просто боїться йти до пунктів прийому платежів, дослухаючись до порад медиків. Особливо це стосується людей старшого віку. Але сплатити за комуналку можна і лишаючись в дома. Запорізька влада звертається до дітей та онуків літніх запоріжців: допоможіть рідним сплачувати комуналку онлайн.

Для зручності з’явився освітній серіал «Оплата комуналки он-лайн. Залишайся вдома». Його презентувало Міністерство цифрової трансформації України спільно із сервісом онлайн-платежів та переказів Portmone.com (http://portmone.com/) .

Мета освітнього серіалу – навчити громадян, особливо людей поважного віку, різним способам оплати комунальних платежів, не виходячи з дому. Оплата комунальних платежів он-лайн – це єдиний безпечний для здоров’я варіант оплати під час карантину.

Участь в освітньому серіалі взяв заслужений майстер спорту України Василь Вірастюк.

Освітній серіал складається із 7 серій. Теми серій охоплюють оплату комунальних платежів на сайтах комунальних підприємств, за допомогою платіжного сервісу, на сайтах банків, у мобільних застосунках банків.

Освітній серіал вже доступний на платформі Дія.Цифрова освіта.

Зараз потрібно максимально пояснити нашим громадянам про такі можливості оплати комуналки он-лайн. Для декого це буде вперше, для декого щось нове, для декого буде деякий острах. Але, як показує прогресивна частина суспільства, це працює. І це зменшує навіть фінансове навантаження на платників. Тому що при оплаті через певні інтернет-ресурси або відсутня комісія, або вона значно менше, ніж стягують у банках. Тому ми як Міністерство соціальної політики закликаємо долучатися до таких прогресивних речей і оплачувати житлово-комунальні послуги он-лайн або дистанційно, – зазначив заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

“Є два основних принципи цифрової гігієни при оплаті он-лайн. Перше – ви здійснюєте ці оплати на надійних і захищених Інтернет-ресурсах, які відповідають високим рівням безпеки. Це сервіси онлайн-платежів, сервіси банків і сайти комунальних компаній. Друге правило – ви ніколи нікому не передаєте свої карткові дані або дані доступів до ваших особистих кабінетів», – наголосив генеральний директор сервісу онлайн-платежів та переказів Portmone.com Святослав Комаха.

Нагадаємо, в Запоріжжі від коронавірусу помер директор ринку


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: