Заповідник “Кам’яна могила”  один із претендентів до списку ЮНЕСКО

Серед українських пам’яток вже 7 внесені до культурної спадщини ЮНЕСКО, а ще 15 об’єктів залишаються у списку претендентів.

Цього тижня до Києва приїде місія ЮНЕСКО з перевіркою збереження історичної цілісності об’єктів Софії Київської та Києво-Печерської Лаври.

Про це повідомила заступниця міністра культури, спорту та молоді України Світлана Фоменко.

Серед 15-ти претендентів на внесення до культурної спадщини ЮНЕСКО: “Кам’яна могила” у Запорізькій області, “Асканія-Нова” у Херсонській області, могила Тараса Шевченка у Каневі, дендрологічний парк “Софіївка” в Умані, культурний ландшафт Кам’янця-Подільського та ряд інших. З повним списком можна ознайомитися тут.

Як повідомили представники офісу заповідника “Кам’яна могила” для inform.zp.ua:

Повідомлень про занесення нашого заповідника до культурної спадщини ЮНЕСКО не було. Та й до того ж це дуже довга і складна процедура, і за один візит зробити це неможливо.

Отож, цього разу місія ЮНЕСКО приїде лише до Києва, аби перевірити збереження культурних об’єктів. Інформацію про подальші візити та про те, коли “Кам’яну могилу” все ж включать до списку культурної спадщини, поки не відомо.

Нагадаємо, що попередній візит ЮНЕСКО в Україну був у 2011 році. Під час візиту також перевіряли Софіївський собор та Києво-Печерську лавру.


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: