Акциз від пального залишатиметься на місцях

Важлива новина для Запоріжжя та регіону. Сьогодні Верховна Рада України підтримала поправку до Бюджетного кодексу щодо збереження на 2020 рік надходження до місцевих бюджетів акцизного податку з пального.

Попередне рішення про його перенаправлення до столиці викликало обурення місцевих депутатів. Наслідки могли бути критичними для запорізьких громад. Про це в інтерв’ю Inform.zp.ua наголосив Єгор Семенков, перший заступник голови запорізької обласної ради. 

Так, акциз отримують саме громади. Наприклад, бюджет Широківської територіальної громади втратив би 8,6млн. грн., тобто майже 15% власних доходів одним рішенням. Друге – бюджет громади Долинської сільської ради – 5млн. грн. – це більше ніж 16% для цієї громади. А це все утримання шкіл, поточні ремонти лікарень, тобто вся соціальна сфера, яка є на балансі сільської ради. Наступне – бюджет Оріхівської міської ради втратив би 3млн. грн., бюджет Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району – більше 1млн. грн. або майже 15% своїх надходжень. Це могли бути дуже великі втрати! Акцизний податок повинен залишатися на території Запорізької області, щоб він залишився в бюджеті кожної громади, – наголошує Єгор Семенков.

Повне інтерв’ю з першим заступником голови запорізької обласної ради Єгором Семенковим читайте незабаром на нашому сайті.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: