Главная » События » Запоріжці відправились у підводну археологічну експедицію
Запоріжці відправились у підводну археологічну експедицію

Запоріжці відправились у підводну археологічну експедицію

Сьогодні розпочинається експедиція Хортицького заповідника до Кам’янської Січі. Це городище пізніх скіфів під Херсоном.

Кам’янська Січ – одна зі збережених стоянок козаків, де можна проводити дослідження. Всі інші Січі, як відомо, затоплені, – розповів В’ячеслав Зайцев, заввідділом наукової бібліотеки та архіву національного заповідника «Хортиця».

«На Херсонщині ми натрапили на 2 турецьких кораблі. Це проект нашого заповідника «Борисфен». Плануємо знахідки залишити в Херсоні, коли піднімемо. Звичайно, що до цього довгий шлях. Наприклад, підняття нашої бригантини коштувало 200 тис дол. На дні під Херсоном один із кораблів в 2 рази довший ніж за бригантину. Треба місце під них для зберігання, необхідні фахівці, які мають за ними доглядати та їх реставрувати. Нагадаю, наша Чайка реставрувалася протягом 10 років, її стабілізували, замочували поліетиленгліколем – це такий хімікат. І після реставрації треба реконструювати, проводити планову наукову роботу, бо це не має бути складом дров. Треба місце під це все. У нас є ангар. В Херсоні ми знайдемо інше місце, ми хочемо залишити там всі ці кораблі», – зазначив В’ячеслав Зайцев.

Кам’янська Січ відома і місцем поховання Костя Гордієнка. Він увійшов в історію як один з двох найвидатніших кошових отаманів Запорозького козацтва. Історики, кажуть, що з ним рахувались шведські та польські королі, кримські хани та турецькі султани. З 1702 по 1730 роки він неодноразово обирався кошовим. З часу свого першого обрання кошовим і до 1709 року Гордієнко рішуче відстоював права, вольності та землі Запорожжя.

«Саме на берегах Дніпра Кам’янскої Січі, свого часу, Кость Гордієнко та Пилип Орлик записали перші права і вольності війська запорозького, які лягли в основу першої європейської Конституції. Кам’янська Січ – це гордість України! Адже Конституція гетьмана Пилипа Орлика стала вищою точкою політичного мислення українців у XVIII столітті», – нагадує Надія Кухта, Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОДА.


Читайте также: 

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и станьте частью событий нашего города: https://t.me/informzp1