Главная » События » Культура » Історія Запорізького краю: земляні роботи на ДніпроГЕС

Історія Запорізького краю: земляні роботи на ДніпроГЕС

Запорізька дослідниця та краєзнавиця Ганна Черкаська продовжує розповідати журналістам Іnform.zp.ua про історію Запорізького краю та видатних особистостей.

Дослідниця розповіла про події, що відбувались 15 та 17 березня у Запорізькій області десятки років тому. Зокрема, про народження відомого бактеріолога та земляні роботи на ДніпроГЕС. 

15 березня

1860 – у м. Одеса народився всесвітньо відомий бактеріолог Володимир Хавкін. Навчався у чоловічій гімназії Бердянська. Учень Іллі Мечникова. Врятував від чуми та холери Індію.

1917 – з Бутирської в’язниці звільнено Нестора Махна. 1923 – робітники й службовці державного заводу села Кічкас подарували Леніну трактор “Запорожець”, зроблений власними руками.

1927 – у районі Кічкаса пролунали перші вибухи, розпочато земляні роботи на спорудженні Дніпрогесу. На скелі Кохання піднято прапор з написом: “Дніпрогес розпочато!”

17 березня

1919 – працівників Катеринославських Олександрівських залізничних майстерень змусили зібрати і відправити дітям Петрограда вагон харчів.

1937 – Запоріжжя, народився Сергій Данченко. У 1965 році закінчив Київський ін-т театрального мистецтва. Працював у театрах Львова. З 1978 очолює Київський драмтеатр ім. Франка. Член-засновник Академії мистецтв України.