Запорізька журналістка поділилася подробицями життя українського композитора

Про подробиці життя відомого українського композитора Володимира Івасюка розповіла нам Ганна Черкаська – відомий краєзнавець, вчитель та журналіст.

22 травня 1979 р. українці прощалися з українським композитором Володимиром Івасюком. Саме він вивів українську пісню на світову орбіту.

Український композитор Володимир Івасюк

Мало хто знає, що його дід по матері – Іван Корякин – походить з козацького роду із Запорізької області.

 Троє дідових синів, дядьків Володі, загинули на війні. Дід помер на евакуації, оточений чотирма дочками. Чорноока козачка Софія Іванівна – учителька, мама Володі. Дід Григорій Івасюк, буковинець, помер у 1942 році, оплаканий птахами й сусідами, бо синів розкидала війна.

Володимир Івасюк з батьками та сестрою

Софія й Михайло зустрілися на Кіцманщині, побралися. Бог дав їм трьох дітей: дочок Галю й Оксану, сина Володю. От і не дивно, що Володя Івасюк не раз приїздив до Запоріжжя з гастролями.

Пам’ятаю його концерти в філармонії, у кінотеатрі «Мир» (колишня Алюмінієва балка). Скромний, шляхетний, надзвичайно простий. Охоче відгукувався на запрошення дати інтерв’ю обласному радіо. Запорізька радіоведуча  Авіата Бачуріна згадувала, як Івасюк приїхав у наше місто разом із мамою, зателефонував і попрохав знайти кімнату в готелі. Символічно, що землі пращурів Івасюка об’єднала «Червона рута».

Дівчина, якій Івасюк присвятив пісню “Червона рута”, одногрупниця Марія Соколовська

У вересні 1989 року у Чернівцях  відбувся перший фестиваль “Червона рута – квітка пам’яті” – концерт пам`яті композитора Володимира Івасюка пам`яті.

Від Запоріжжя було 10 осіб, серед них заслужений діяч мистецтв Олександр Кириченко. Від нього я почула: “Коли ми йшли у тисячній лаві вулицею Кобилянської під забороненими прапорами, співали недозволених пісень, почув себе оновленим. Моїм першим бажанням стало придбання якогось українського значка. У нашому Дубовому гаю міліціонер наказав його зняти, але я відмовився і натовп відстояв мене.” У 1991 році якраз перед ГКЧП у Запоріжжі була друга “Червона рута”. Пам`ятаю виступ журналіста Івана Лепші про Володю. Усі ми чекали приїзду пана Михайла Івасюка. Його батько – поет, викладач Чернівецького університету. Але здоров`я не дало йому цього зробити.

Володимир Івасюк з Тетяною Жуковою – жінкою, з якою планував одружитися. Тетяна таємничо щезла після загибелі Володимира і не виходила відтоді на зв’язок

 Володимир Івасюк і Софія Ротару 


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: