Жінкам у владі довіряють – результати дослідження

Результати дослідження показали – 42% українців вважають, що чоловіки і жінки рівною мірою повинні бути залучені до політичного життя

Останнє дослідження Національного Демократичного Інституту, яке проводиться кожні півроку, показало дуже цікаві результати. 42% українців вважають, що чоловіки і жінки рівною мірою повинні бути залучені до політичного життя. Це на 8% більше, ніж у минулому півріччі. Ця позитивна динаміка показує, що суспільство хоче бачити у владі жінок і довіряє їм. 72% опитаних вважають, що достатньо кваліфікованих жінок для представництва у владі. Вибори до об’єднаних територіальних громад дають можливість жінкам самовисуватися.

Хто не довіряє жінкам? Політичні партії, які більше схильні висувати чоловіків, ніж жінок – вважає 67% українців. І це було яскраво підтверджено на зустрічі команди проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам» в Біленьківській ОТГ – одна з депутаток розповіла, наскільки їй було важко обиратися, коли суперники – кандидати від потужних політичних партій, які й після обрання намагаються тиснути, заважати, перешкоджати діяльності, дискредитувати роботу. «Незважаючи на це, ініціативні жінки мають велике бажання та прагнення зробити позитивні зміни в своїй громаді» – наголосили депутатки Біленьківської ОТГ,

Чому ж кількість жінок, обраних до ОТГ, зменшилася порівняно з  сільськими і селищними радами?

Відповідь проста – значно збільшилися бюджети, і, відповідно, збільшилася кількість чоловіків-депутатів ОТГ і сільських голів, тому, щоб реалізувати свої задуми, жінкам потрібна консолідація зусиль.

Що ж об’єднує жінок-депутаток, зокрема Біленьківської ОТГ? Турбота про дітей, про людей похилого віку, бажання покращити благоустрій громади, впроваджувати передовий міжнародний та український досвід. Своїми успіхами та труднощами, реалізованими ініціативами та планами вони поділилися з командою проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам» на зустрічі в теплій дружній обстановці у Біленьківській сільській раді з головою ради Світланою Зачепило та депутатками.

Керівник проекту Тамара Огородова розповіла про результати роботи міжфракційних груп і можливості, які дають ці об’єднання, проект і його заходи, спрямовані на підтримку роботи мережі груп «Рівні можливості» – семінари, зустрічі, міжрегіональний обмін досвідом.

З особливою зацікавленістю депутатки консультувалися щодо соціальних проектів

Вражає активність і бажання жінок, які, досягнувши успіхів у професії, прагнуть застосовувати свої знання та вміння на благо громади! Лише кілька з цих ініціатив: соціальні проекти, розробка програм з урахуванням ґендерних компонентів, ґендерний бюджетний аналіз для справедливого розподілу коштів, асфальтування тротуарів і доріг для покращення безпеки пересування, створення геріатричного пансіонату чи геріатричного відділення для бабусь і дідусів. Після семінару Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє», де просто та зрозуміло пояснили таку складну тему, як ґендерно орієнтоване бюджетування, депутатка Ольга Кіс з урахуванням отриманої інформації розглядає проекти програм на 2018 рік з точки зору гендерних показників, і це дуже важлива ініціатива для громади.

Щоб швидше та ефективніше втілювати ці та інші задуми, об’єднавши зусилля, жінки-депутатки на зустрічі вирішили створити депутатську групу «Рівні можливості» та оголосити про це рішення на найближчій сесії.

За матеріалами сайту Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє»


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: