Ситуація з госпітальними округами: що зроблено і слід очікувати

Медична реформа викликає, напевно, найбільше критики та обурення. Наразі Україна поділена на госпітальні округи. В Запорізькому регіоні – їх п»ять: Запорізький, Пологівський, Бердянський, Мелітопольський і Василевський.

Госпітальні округи – це мережа лікарень, до яких можна доїхати за годину. У кожному окрузі буде мінімум одна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого або другого рівня. Так, у лікарні першого рівня лікарі будуть надавати хірургічну і реанімаційну допомогу.

Це лікарні з хорошою реанімацією, фахівцями з усіх профілів, щоб допомогти людині максимально швидко, зберегти її життя і здоров’я – таких в Україні лікарень мало.

У медзакладі другого рівня лікарі будуть займатися плановим лікуванням пацієнтів з хронічними хворобами або доліковувати пацієнтів після лікарні першого рівня. У лікарні другого рівня також буде відділення екстреної допомоги. Такий поділ відповідає міжнародним стандартам.

Інші лікарні перепрофілюють, виходячи з потреб жителів. Вони стануть діагностичними, реабілітаційними центрами або хоспісами. Медустанови обіцяють не закривати.

Розпоряджатися лікарнями будуть госпітальні ради з представників населених пунктів округу та керівників лікарень. Вони прийматимуть рішення щодо роботи лікарень, виходячи з потреб жителів. Госпітальні ради повинні розробити план розвитку на території округу, щоб отримувати з бюджету гроші.

На останньому етапі рада розробляє план на п’ять років з розвитку округу. План повинен складатися з опису маршрутів, по яких жителі доїдуть до лікарень і покрокова інструкція щодо перепрофілювання лікарень. Після чого держава профінансує реалізацію плану. У МОЗ очікують, що госпітальні округи по країні створять до кінця року.

З наступного року кошти почнуть поступово спрямовуватись за новим принципом. Між органом, який буде створено – Національною службою здоров’я, – та лікарнями укладатимуться контракти, і гроші йтимуть залежно від кількості пролікованих пацієнтів, а не від кількості ліжок чи лікарів. Перехідний період до нової моделі фінансування триватиме приблизно  чотири   роки – до кінця 2020-го.


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: