inform.zp.ua

Де у Запоріжжі проблеми з питною водою: причини

Водопостачання

Ілюстрація/Иллюстрация

Моніторингові дослідження якості питної води на території Запоріжжя проводилися з 1 по 5 липня 2025 року. В результаті перевірок на п’ятьох вулицях міста зафіксували відхилення від нормативних показників.

За даними Державної установи «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ», під час лабораторних аналізів проб води, відібраних з мереж водопостачання, відхилення виявили на вулицях:

 Перманганатна окиснюваність – величина, яка характеризує наявність у воді органічних і неорганічних речовин, що легко окислюються. Оскільки для аналізу проби титрують розчином перманганату калію, цей вид окислюваності називається перманганатною. Органічні речовини, що знаходяться у воді дуже різні за своєю природою та хімічним властивостям. Їх склад формується як під впливом біохімічних процесів, що відбуваються у водоймі, так і шляхом потрапляння поверхневих і підземних вод, атмосферних опадів, промислових і господарсько-побутових стічних вод. Підвищена окиснюваність – ознака забруднення води.При визначенні якості питної води аналізується кожна речовина окремо. Чим менший показник перманганатної окиснюваності, тим більша ймовірність використання води не лише для експлуатаційних потреб.

Тригалогенметани (ТГМ) – це група органічних сполук, які утворюються під час хлорування питної води.

Нагадаємо, у багатьох населених пунктах Запорізької області можуть початися перебої з водою. Через спеку та масовий полив городів зростає навантаження на систему водопостачання — вона працює на межі можливостей.


📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням 👈


Exit mobile version