У Запоріжжі ветерани мають можливість безкоштовно пройти обстеження родимок.
Про це повідомляє Запорізька міська рада.
Обстеження проводитиме кваліфікований лікар-онколог 23 травня з 9:00 до 14:00 за адресою: бульвар Вінтера, 14.
Для участі, будь ласка, заповніть форму за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSesn__dzBDTfXqMnTm8Tr4sJE9AZxWcEODsFsaGthwQm5LWGQ/viewform?usp=header
Чим небезпечні родимки
Основна небезпека родимок полягає у ризику їх трансформації в злоякісну пухлину — меланому. Це одне з найбільш агресивних онкологічних захворювань, яке складно піддається лікуванню.
За даними медичної статистики, в Україні через несвоєчасну діагностику 95 зі 100 пацієнтів із меланомою помирають. У США, завдяки ранньому виявленню та лікуванню, 95 зі 100 пацієнтів виживають.
Основні ознаки потенційно небезпечної родимки:
- асиметрія;
- нерівні або зазубрені краї;
- нерівномірне забарвлення;
- зміна розміру;
- кровоточивість.
У разі появи хоча б однієї з вищезазначених ознак рекомендується негайно звернутися до лікаря.
Фактори ризику
До основних факторів, що сприяють трансформації родимок, належать:
- надмірне ультрафіолетове опромінення (зокрема сонячні опіки),
- постійне травмування родимки,
- спадкова схильність.
До групи ризику також відносяться особи зі світлою шкірою, рудим або світлим волоссям, блакитними чи зеленими очима, наявністю веснянок, а також ті, хто мав значну кількість сонячних опіків у дитячому віці. Додаткову увагу слід приділяти диспластичним невусам — родимкам із нерівномірним забарвленням (темніший центр, світліші краї).
Своєчасна діагностика та за необхідності видалення новоутворення дають змогу запобігти його переродженню у меланому.
Як відбувається діагностика
Огляд проводить лікар-онколог. У разі потреби призначається дерматоскопія — інструментальне дослідження шкірного утворення. Після встановлення діагнозу можливі подальше спостереження, видалення родимки або проведення картування.
Картування — це процедура комплексного огляду всіх родимок на тілі з нанесенням на спеціальну схему. За потреби лікар фіксує утворення за допомогою фотозйомки. Тривалість процедури — близько однієї години.
📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати:за посиланням 👈