inform.zp.ua

Як знизити витрати пального дизельного генератора на дачі

Генератор

Генератори на дизельному пальному користуються досить великою популярністю. Це пов’язаною з їхньою більшою потужністю та довговічністю. Вони універсальні та можуть використовуватись у самих різних сферах життя, від промисловості до звичайної дачі. 

При тривалому використанні пристрою з часом може збільшуватись витрата пального. Щоб зменшити витрати та оптимізувати роботу електрогенератора, важливо своєчасно проводити догляд, правильно обирати навантаження та виконувати налаштування паливної системи. 

У цій статті детальніше розглянемо, як правильно користуватись пристроєм для зниження витрат дизелю та основні правила з обслуговування генератора. 

Джерело: rental-power.com.ua

Чому дизельні генератори популярні для дачі?

Багато людей сьогодні віддають перевагу саме дизельним моделям з багатьох причин:

  1. Більша потужність та вихідна напруга. Пристрої здатні витримувати високе навантаження тривалий час та забезпечувати електроенергією всю техніку.
  2. Економна витрата пального. Попри більшу потужність, конструктивні особливості дають можливість значно ефективніше використовувати пальне у дизельних генераторах.
  3. Великий вибір моделей різної потужності дає можливість підібрати оптимальний варіант для конкретних потреб за бюджетом та технічними параметрами. 
  4. Довговічність. Генератори такого типу відрізняють надійністю та тривалим строком експлуатації, особливо при своєчасному проведенні техобслуговування.

Переваги дизельних моделей перед бензиновими

Попри вищу вартість дизельних моделей, з урахуванням усіх переваг, у довгостроковій перспективі вони можуть стати значно вигіднішим рішенням, ніж бензинові.

Коли дизельний генератор – найкращий вибір?

Електрогенератор дизельний варто обирати, якщо у вас достатньо місця для його розміщення та він не буде заважати своїм шумом. Якщо у вас є потреба у підключені багатьох приладів на тривалий час, краще обирати саме такі моделі. 

Генератори на ДП ефективно використовувати для приватних будинків, дач, підприємств та супермаркетів. Вони надійні та не потребують складного обслуговування.

Джерело: rental-power.com.ua

Фактори, що впливають на витрату палива

  1. Модель та двигун. Залежно від конкретного пристрою та технологій, які використані в конструкції, може значно відрізнятись витрата пального під час роботи. Потужні моделі оснащуються різними сучасними технологіями для максимальної ефективності та економії. Наприклад, пряме вприскування або турбонаддув суттєво зменшують потреби у дизелі.
  2. Обраний режим роботи. Якщо генератор працює у режимі постійного перевантаження, то й затрати пального суттєво зростають. Негативно впливає також холостий хід, коли навантаження занадто слабке для потужного пристрою. 
  3. Низька якість пального: недостатнє цетанове число, наявність домішок та неправильна в’язкість. Може призвести не лише до збільшення споживання пального, а й до забруднення форсунок та всієї паливної системи генератора.
  4. Поганий технічний стан: забруднена паливна система, форсунки, насоси, фільтри, неефективне охолодження, зношений двигун значно збільшують витрати дизелю.  
  5. Умови експлуатації: температура, вологість, забрудненість навколишнього середовища можуть стати причиною підвищених затрат пального. Наприклад, у дуже великі морози значно ускладнюється запуск та підвищується потреба системи у дизелі для підтримки нормальної роботи.  

Способи економії палива

Технічне обслуговування для зниження витрат

Щоб збільшити термін експлуатації вашого генератора, слід пам’ятати про регулярне технічне обслуговування. Воно повинно включати: 

Джерело: rental-power.com.ua

Як часто потрібно міняти масло та фільтри?

Зазвичай, необхідно керуватись рекомендаціями виробника до кожної конкретної моделі за періодичністю заміни масла та фільтрів. Проте існують деякі загальні правила:

  1. Заміна масла при звичайних умовах експлуатації проводиться приблизно через 100-200 годин роботи для приладів з високим навантаженням, 200-400 годин — якщо навантаження низьке.
  2. Новий масляний фільтр встановлюється одночасно зі зміною масла в системі.
  3. Повітряний фільтр варто очищати в середньому через 50-100 годин роботи, а проводити його заміну слід раз на рік або через кожні 200-400 годин (залежно від складності умов експлуатації).
  4. Новий паливний фільтр рекомендується встановлювати приблизно через 250-500 робочих годин генератора.

Перевірка та налаштування паливної системи

Для стабільної роботи пристрою обов’язково слід контролювати стан паливної системи. Профілактичні перевірки її стану слід виконувати приблизно через 250-500 годин. При перевірці слід приділяти увагу стану паливних шлангів та усіх з’єднань, форсунок та насосу. При виявлених дефектах слід своєчасно провести ремонт або заміну комплектувальних.

Очищення та захист від нагару

Залежно від ступеня забруднення очищення може виконуватись самостійно або спеціальним техніком. Спробувати почистити систему самостійно можна за допомогою спеціальних присадок, які розчинюють та видаляють нагар.

Коли використання засобу не допомагає, слід проводити механічне очищення. Забруднені форсунки або камери згорання краще довірити спеціалістам при сильному забрудненні. Загалом чистка від нагару виконується приблизно раз на два роки або 500-1000 робочих годин.

Найкращий вибір дизельних моделей генераторів в Україні представлено на Rental Power. У нас доступні якісні пристрої різної потужності від відомих світових виробників з гарантією та доставкою.


Рекламний матеріал

Exit mobile version