« На главную

За роки незалежності України вітчизняні компанії з пошиву одягу збільшили свої потужності та вийшли на передові позиції серед постачальників продукції легкої промисловості до Європи. У роботі з українськими підприємствами зарубіжні компанії завжди приваблювала якість пошиву одягу та вартість робіт.

Одним з таких підприємств, яке стрімко розвинулось і знайшло свою нішу на європейському ринку – компанія з пошиву класичного чоловічого одягу «Трембіта», що знаходиться в Чернівцях.

В цьому році підприємству «Трембіта» виповнюється 75 років як швейній фабриці. Фабрика з пошиву одягу була побудована ще в 1978 році, та працювала на забезпечення одягом громадян по всьому Радянському Союзу. Одяг шили для всієї сім’ї – від дітей до дорослих. Проте, сьогодні фабрика спеціалізується на чоловічих костюмах, штанах і пальтах.

Стела Станкевич
Головний директор ТДВ “Трембіта”


З 1993 року діяльність з іноземними фірмами розширилась, почалась співпраця з німецькою фірмою “Кайзер”. А через декілька років 93% загального обсягу виробництва становила співпраця з іноземними фірмами.

З часів набуття незалежності ТДВ “Трембіта” співпрацювала з багатьма зарубіжними партнерами: “KAISER” (Німеччина), “ROI ROBSON” (Німеччина), “HUGO BOSS” (Німеччина), “PIERRE CARDIN” (Німеччина), “DRESS MASTER” (Німеччина), “MARK SPENSER” (Англія), “NEW TREND” (Англія), “CONBIPEL” (Італія), “MANTEX” (Італія), “BENETTON” (Італія), “ABBIGLIAMENTO” (Італія), “KAPPAHL” (Швеція).

Наразі ТДВ “Трембіта” активно співпрацює з: “FORMENS” (Франція), “NIGITEX” (Італія), “WALKER” (Німеччина), “ISABELL” (Німеччина), “POLARIS” (Австрія).

Високої якості виробів вдалося досягнути завдяки технічному переоснащенню підприємства. Щоб це зробити, директор підприємства Стела Станкевич брала участь в різних виставка, зокрема в Німеччині, де і купувала нове обладнання за кредитні кошти.

Всі автоматизовані машини, які призначені для пошиву одягу, все це є на нашій фабриці. Кожного року без зупину ми вдосконалювали оснащення, завдяки чому не втрачали провідні позиції та стрімко розвивалися. А вже цього року закупились на 300 тисяч євро, - зазначила Стела Станкевич.

Виробництво чоловічих костюмів на фабриці розділено на 6 етапів:

 • Підготовчий цех, куди поступає сировина і комплектуючі матеріали, та де здійснюється їх перевірка;
 • Експериментальний цех, де проводять перевірку коректності лекал моделей, розробляють моделі та працюють над індивідуальними замовленнями;
 • Розкрійний цех, де розкроюють тканини, завдяки техніці європейського виробництва;
 • Швейні цехи, де процес пошиття костюм поділяється на різні операції. Це, мабуть, найобладнаніші цехи;
 • Цех волого-теплової обробки, де прасуються костюми на спеціалізованих пресах;
 • Склад готової продукції.
 • Товариство отримує від постачальника тканину, пропозиції щодо модельного ряду і способу обробки матеріалів, відшиває одяг і відправляє його замовнику. Як додала генеральний директор підприємства, «Трембіта» ще ніколи не зривала поставку.

  «Трембіта» має декілька магазинів в Україні, де ми продаємо одяг під власною маркою. Ми самі орендуємо приміщення й нікому не даємо свою продукцію під реалізацію. Але це десь 10% від всіх обсягів виробництва. 90% чоловічого одягу відправляється до Европи, – розповіла Стела Станкевич.

  Наразі «Трембіта» має велику завантаженість на фабриці, оскільки тільки 20 тисяч костюмів щомісяця відправляються до Франції. Наприкінці сезону Стела Станкевич вирушає до кожної з країн, куди фабрика експортує чоловічий одяг, та розглядає програму на майбутній сезон. Європейські партнери, зі своєї сторони, приїжджають до фабрики, аби запевнитись в правильності технологій пошиву костюмів.

  Пошив чоловічих костюмів – це нелегка щоденна праця. Наприклад, є чіткі пропорції крою та стібочків, які потім проходять перевірку, адже продукція повинна бути дуже високоякісною. Дуже вдячна нашому колективу та тим, хто робить внесок в роботу фабрики. В нас немає відбою від замовлень. І багато хто ще просить нас про співпрацю. Проте я не беру тих замовлень, які ми би не встигли виконати, - зазначила керівниця.

  На підприємстві зараз працює 35 осіб управлінського персоналу та близько 700 робітників цехів, які працюють в одну зміну – з 7.30 до 16.00. На фабриці працює 90% жіночого колективу. Такий графік, вважає керівниця, дає змогу жінкам-працівницям більше приділяти уваги та часу своїм родинам та дітям.

  Соціальний пакет, гідна заробітня плата та комфортний графік – це лише частина з того, що ми можемо запропонувати нашим працівникам. Також ми надаємо безвідсоткові кредити (на ремонт, на навчання дітям), компенсуємо кошти, потрібні на проїзд, видаємо 5 % на харчування, - зазначає керівниця.

  Лідери серед підприємств легкої промисловості

  Протягом минулих років «Трембіта» отримувала звання кращого в рейтингу підприємств легкої промисловості. Стела Станкевич визнає товариство найкращим з усіх, через індивідуальний стиль роботи, індивідуальний підхід до працівників та співробітництво з країнами ЕС.

  Товариство працює з європейськими країнами згідно договору. Постачальники самі дають сировину на фабрику, після чого з неї відшивається партія одягу. За день кожна бригада випускає близько 400 піджаків та 750 брюк. Завдяки розподілу етапів виробництва, дуже легко стежити за якістю продукції і замовник бачить всі етапи пошиття своїми очима.

  Окрім якісної продукції ми зайняли перше місце по охороні праці. На фабриці є всі умови комфортної та безпечної праці. Все, що можливо для покращення умов – все намагаюся зробити. Тому у мене конкурентів немає.

  Сьогодні «Трембіта» працює в швидкому та завантаженому ритмі. Стела Станкевич наголошує, що додаткові замовлення не братиме, оскільки на фабриці не вистачить робочої сили для виконання. Проте керівниця має на меті розширення підприємства та залучення нових постачальників та фірм для співробітництва.

  Поділись статтею!