Бджільництво на користь людям: розвиток апітерапевтичного комплексу «Мивіра» в Глибоцькій ОТГ
Дарья Сергиенко
4 апреля 2019
Чернівецька область впродовж 2018 року зайняла сьому позицію в загальноукраїнському рейтингу щодо процесів децентралізації влади за низкою показників. За рік утворилося 5 нових ОТГ. Найбільший здобуток – це набуття стрімких темпів реформи децентралізації та ухвалення перспективного плану, який покриває 90% населених пунктів області.
5 громад за рік – це гарний результат для Чернівецької області. Є, звичайно області, які вже мають по 100%, але є й такі, що далеко позаду нас у цьому процесі. Перспективний план поки нам повернули на доопрацювання, - розповіла Тетяна Татарчук, директор Чернівецького ЦРМС.
Неподалік сироварні «Добрі Газди» в селі Михайлівка Глибоцької ОТГ відкрили апітерапевтичний комплекс «Мивіра», де можна оздоровитись за допомогою сну на бджолиних вуликах.
Цей апітерапевтичний комплекс став сам по собі туристичним. Адже на сироварню водять екскурсії, показують процес сироваріння, зберігання продукції, поряд у магазині кожен охочий може придбати цей сир. А потім відвідати і апітерапевтичний комплекс, поїсти меду, купити продукти бджільництва та оздоровитись там, - зазначила Тетяна Татарчук.
Тетяна Татарчук
Директор Чернівецького ЦРМС
Михайлівський апітерапевтичний оздоровчий комплекс «Мивіра» відкрили 6 травня 2018 року в рамках програми сталого розвитку Чернівецької області за підтримки Австрійської Агенції Розвитку, програми розвитку ООН в Україні та підприємця Михайла Баловсяка:
За проектом нам дали на будівництво комплексу 100 тисяч гривень. Тим не менш – це тільки невелка частина коштів, які ми витратили на будівництво оздоровчого комплексу. Багато вклав і своїх коштів та роботи. У нас є свій сайт, сторінки у соцмережах, багато людей дізнаються про нас і з телевізора.
Михайло Баловсяк
Засновник апітерапевтичного комплексу "Мивіра"
Практикувати сон на бджолах Михайло разом із сім’єю почав ще в 2012 році
Перші вулики-лежанки з'явились в нас ще сім років тому. Бджоли надають дуже сильну енергію. В хатинки люди приходять оздоровляються, лікують нервову систему. Сон на вулику не має проти показань, кожен бажаючий може полежати і відчути прилив енергії та відновлення сил, - розповідає Михайло Баловсяк.
Відпочивати на лежанках потрібно не менше трьох годин, а восьми годин вистачить вдосталь. Відпочинок можливий з 1 квітня до кінця жовтня, коли у бджіл йде активна фаза розвитку. Під кожною лежанкою знаходиться по чотири сім'ї бджіл.
В комплексі встановлено два будинки та три піраміди з лежанками. Одна з хатинок унікальна тим, що побудована у формы бджолиної соти. Будиночки оздоблені іконами та іншими тематичними речами. Окрім сну на бджолиних вуликах, по оздоровчому комплексу організовують екскурсії та частують чаєм на травах з медом.
Година денного сну коштує 40 гривень. За ніч виходить дешевше – 200 гривень за 8 годин. Якщо замовляєте на ніч і більше, то екскурсія і дегустація меду з печивом входить у цю вартість. До нас часто приїздять туристи з різних регіонів, - розповідає Михайло Баловсяк.
Створення унікального музею бджільництва
На території оздоровчого комплексу «Мивіра» Михайло започаткував створення музею бджільництва з унікальною колекцією тематичних експонатів. Підприємець має і власну майстерню, де виготовляє все, що необхідне у бджолиній справі. Також реалізує так звані бджолині пакети: один пакет складається з матки та 4 рамок від вулика, а його покупцями є люди чи не зі всієї України:
Вже маю багато екземплярів для музею. Мій перший вулик, який я побудував ще 25 років стане почесним експонатом музею. Лиш чекаю вже щоб перенести ту сім’ю бджіл, яка там зараз живе.
Також, в планах підприємця створити на территорії апітерапевтичного комплексу та музею парк для відпочинку. Михайло впевнений, що для повної гармонії людей, які приїжджають з місті аби оздоровитися, не вистачає лише парка.
Якщо звернутись до фінансових показників ОТГ та рейтингу, який склали експерти з фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International), побачимо, що по показнику власних доходів лідирують традиційно міські ОТГ. Зокрема, в п'ятірку лідерів входить і Глибоцька ОТГ.
Експерти відзначають позитивним моментом - динаміку приросту власних надходжень. Це говорить про те, що ОТГ активно працюють над нарощенням своїх доходів.