Новости Запорожья | Онлайн главные свежие новости за сегодня | inform.zp.ua

21 червня в Україні вдруге відзначають важливе гендерне свято – День батька

День батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу. Його ініціювала Сонора Смарт в 1909 р. Після народження шостої дитини в сім’ї, її мати померла і батько один виховував шість дітей. Зовсім скоро цю ідею підтримали і в інших містах штату, а національним святом в Америці цей день став у 1966-му році. Цю ініціативу підтримали Велика Британія та Нідерланди, Франція та Китай, пізніше приєдналися й інші країни. 

В Україні День батька став офіційним святом у 2019 р. з метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей.

З якими проблемами стикаються чоловіки в Україні?

Проблеми чоловіків:

  1. В Україні середня тривалість життя чоловіків на 10 років менша від тривалості життя жінок. У 4 рази більша в порівнянні з жінками смертність чоловіків працездатного віку (28 – 45 років).
  2. Суїцид панує переважно серед чоловіків (80% ).
  3. Туберкульоз (70%) – переважно чоловіча хвороба.
  4. Збільшення чисельності чоловіків, залежних від тютюну, алкоголю, наркотиків, азартних ігор.
  5. В’язниці переповнені чоловіками (понад 90%), що породжує низку проблем, серед чоловіків найбільше випадків насильницької поведінки.
  6. Проблема маргіналізації чоловіків внаслідок припинення їх професійної діяльності через обставини, що від них не залежать.
  7. Право батька опікуватись дитиною часто порушується на практиці.  

Чи легко бути батьком в Україні?

Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» підготував інформацію до такого важливого гендерного свята, як День батька.

Цікавий факт про батьківство: у племені ака у Центральноафриканській республіці за маленькими дітьми наглядають батьки, у той час як їхні матері виходять на полювання. Чоловіки заспокоюють немовлят, купають їх і граються з ними. 

За матеріалами сайту Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє» 

Інформаційний матеріал підготовлено в рамках проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам», який Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» реалізує в партнерстві з НДІ за підтримки Уряду Великої Британії через Фонд розвитку ефективного врядування.

Exit mobile version