19 Июня 2019,   Среда 19:40
Запорожье

Один день з історії Запоріжжя: випуск комбайну і старт роботи пивзаводу № 1

18 сентября 2018
Главная страница » Жизнь » Культура » Один день з історії Запоріжжя: випуск комбайну і старт роботи пивзаводу № 1

Запорізька дослідниця Ганна Черкаська поділилася фактами з життя письменника, що писав про наш край. А також розповіла про події, що відбувалися 18 вересня у Запоріжжі.

18 вересня 1875 – помер Олександр Степанович Афанасьєв (Чужбинський), який двічі приїздив у Олександрівськ, писав про наше місто.

Друкуватися О. Афанасьєв почав із 1838 року, вірші писав українською мовою. Із Кавказу до «Ластівки» надсилав Афанасьєв свої поезії, підписуючись псевдонімом: Чужбинський. Згодом козак, обвінчаний із чужиною, приєднав псевдо до прізвища: Афанасьєв-Чужбинський.

Пожив дослідник і у лоцманській слободі, подолав 70 верст від Катеринослава до Хортиці. Вдень слухав розповіді лоцманів спостерігав, а увечері написав і відправив до Петербурга теплу статтю про приборкувачів порогів. Опис вражень – у книзі «Поїздка на Дніпрові пороги й на Запорожжя».
Побачене й досліджене Афанасьєв-Чужбинський описав у двотомнику «Подорож у південну Росію», де є сторінки, присвячені м. Олександрівську (Запоріжжю). Олександр Чужбинський, описав не тільки жалюгідний стан Олександрівська, його будівлі (серед яких аж дві кам’яні, одна з них – буцегарня!), ринок, «питейные заведения», а й висловив переконаність, що місто чекає велике майбуття. Він здійснив подорож по Конці, річками Кушугум, Маркусівка (Московка).

1929 – У Запоріжжі колектив заводу “Комунар” випустив перший радянський комбайн. Його доставили в Кремль для демонстрації керівникам країни.

1949 – Запоріжжя. Почав роботу пивзавод № 1. Його проектна потужність була 500 тисяч декалітрів річно. Обладнання заводу було одержано від Румунії за домовленістю. Виробничі кадри готувалися прямо на заводі.

1965 – Рада міністрів УРСР ухвалила Постанову “Про увічнення пам’ятних місць, пов’язаних з історією українського козацтва”. Хортицю було оголошено державним історико-культурним заповідником.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: